5 טיפים לשיפור האבטחה בבתי הספר

06.11.2014

בתי הספר הם המקום שבו ילדינו מבלים חלק ניכר מהיום שלהם, וכהורים אנו בוטחים בצוות בית הספר ובצוות האבטחה שישמרו על היקרים לנו מכל. בבתי הספר נמצא שומר מטעם חברת אבטחה המקיים פטרולים מסביב למוסד החינוכי ואף שומר על שער המקום.

על אבטחה בבתי ספר (Douglas P Perkins)

על אבטחה בבתי ספר (Douglas P Perkins)

אם זאת, בית הספר עדיין חשוף לסכנות שונות כמו אלימות מצד גורמים עוינים, פשע בתוך בית הספר, אסונות טבע ואף מעשי טרור. כיצד ניתן לשפר את האבטחה בבתי הספר? הנה חמישה נושאים שניתן לבצע.

  • בדקו את המוסד החינוכי כולו – ניתן לבצע סיור במתחם עצמו כדי לבדוק כיצד ניתן לשפר את המוכנות. הדבר יכול לכלול פשוט כל דבר: אביזרי בטיחות, מצלמות, תאורה רגילה ותאורת חירום, גדרות ביטחון ועוד. ניתן להיעזר בשירותיה של חברת אבטחה לשם ייעוץ והדרכה.
  • צוות ביטחון – לעתים, מאבטח אחד לבדו לא יכול להשתלט על אירוע שעלול לצאת משליטה. לכן, הקימו צוות (ניתן לעשות זאת גם מאנשי סגל בית הספר) שיהיה אמון בעת חירום על מתן מענה אבטחתי ראשוני. ודאו כי כל אחד מהחברים בו יודע את שעליו לעשות ברגע נתון וציידו אותם באמצעים המתאימים.
  • הקימו מערכת תקשורת – קשר בין אנשי הביטחון בבית הספר הוא הכרחי בעת חירום. ציידו את אנשי הביטחון במכשירי קשר ובמכשירים סלולריים מתאימים ו-ודאו כי מספרי החירום נמצאים בידיהם.
  • הגדירו תכנית ברורה, פרסמו אותה ותרגלו אותה – כאן הכוונה היא לכתוב מדיניות שתגדיר מהן התנהגויות מקובלות ולא מקובלות בשטח בית הספר. האיומים על בית הספר אינם רק מכיוון עבריינים או גורמי טרור. במקרים מסוימים, ייתכנו אירועים שידרשו מענה הנובעים מתוך התנהגותם של תלמידים מסוימים. במקביל, אמנו את אנשי צוות הביטחון כדי לנטרל מצבים שעלולים להיות אלימים.
  • בחרו חברת אבטחה טובה – מעל לכל, חברת האבטחה שבית הספר שוכר צריכה להעניק מענה מושלם לכל אירוע שלא יתרחש. ודאו כי המאבטח המוצב בבית הספר מודע לכל הנהלים ומגיע מחברת אבטחה מיומנת, מנוסה ובעלת שם.


סגור לתגובות.