5 אמצעים שונים לפיזור הפגנות

20.06.2013

ההפגנות השונות, יכולות לנבוע מסיבות שונות וכן גם יכולות להתקיים בתור אירוע חוקי לחלוטין, אשר מאובטח על ידי המשטרה ומוסכם על פי כולם.

עם זאת, לעתים ישנן הפגנות בלתי מתוכננות או כאלו אשר יוצאות מכלל שליטה, ולכן קיים צורך לפזר אותן. אילו אמצעים עומדים לצד השוטרים והמאבטחים אשר מגיעים לפזר הפגנה?

בני טל - אמצעים לפיזור הפגנות

בני טל – אמצעים לפיזור הפגנות

  1. פרשים על סוסים. האמצעי הראשון המתאים לפיזור הפגנות ובו המשטרה מחזיקה על פי רוב, הוא הסוסים. ככלל, המטרה העיקרית של חלק מהאמצעים, היא הרתעה, כך שלא יהיה צורך להשתמש בפעולות של ממש כדי להרחיק את המפגינים. הסוסים מקנים לשוטר גובה משמעותי על פני שאר המפגינים והנוכחים באזור וכן מהווים כוח עצום לעומת כל השאר.
  2. אלות ומגנים. עוד אמצעי לא פחות מוכר ומשמעותי בעת פיזור הפגנות, הוא האלות והמגנים, היכולים להימצא אצל השוטרים, אך גם אם מזמינים חברת אבטחה פרטית. האלות, משמשות גם הן להרתעה, אך לא פעם נשלפות כדי להשליט את הסדר ולעצור מתפרעים. המגנים, לעומת זאת, משמשים בעיקר להגנה מפני אבנים וכן גם לדחיפת המפגינים כאשר המאבטחים מתאגדים ביחד.
  3. כדורי גומי. ברוב המוחלט של ההפגנות, המטרה היא בסך הכל לפזר את המפגינים ולא להרוג אותם או לפצוע אותם, מקסימום לעצור חלק מהם. בדיוק בשל הסיבה הזאת, כחלק מהשמירה על אבטחה באירוע וההפגנה, מצוידים המאבטחים והשוטרים בכדורים, אך כאלו העשויים מגומי ולא ממתכת העלולה להרוג אדם בקלות. כדורי הגומי, גם הם כואבים במיוחד וכן גם עשויים לפגוע באופן ממשי באדם, אך אם יורים מרחוק למקומות כמו הרגליים, כל שיהיה הוא רעש גדול וכן גם כאב לא נעים שככל הנראה ימנע מהמפגין להמשיך בשלו.
  4. פצצת סירחון. עוד אמצעי פופולרי ומוכר מהפגנות רבות, היא פצצת הסירחון. פצצות מהסוג הזה, ניתן למצוא אצל השוטרים וכן גם אצל חברת אבטחה המסוגלת להתמודד עם הפגנות. פצצות הסירחון, כשמן הן, מסריחות במיוחד ואף נקראות בפי רבים מהתחום בשם בואש. בעת פיזור הריח, התחושה סביב הפצצה לא נעימה כלל ובכך המפגינים מתקשים לתפקד.

    בני טל - שימוש בתותח מים

    בני טל – שימוש בתותח מים

  5. צינור מים חזק. המים עלולים להישמע בתור אמצעי עדין למדי, אך האמת היא שמדובר באמצי חזק במיוחד, שיכול להימצא גם הוא בחזקת שוטרים ובחזקת חברת אבטחה. היתרון מאחורי המים, טמון בעובדה שהם מרטיבים את המפגינים, מה שרלוונטי בימים קרים במיוחד וכן גם בשל העובדה כי ניתן ליצור לחץ עצום הקרוי "תותחי מים", ועלול להיות לא נעים כלל בלשון המעטה.

חברת האבטחה BTS הוקמה לפני יותר מ-30 שנה על ידי אל"מ (מיל.) בני טל, שנחשב לאחד מראשוני תחום אבטחת האישים למגזר הפרטי. כיום החברה פועלת בארץ ובעולם ובעלת ארבע זרועות מרכזיות. ניתן ליצור קשר 24 שעות ביממה בטלפון 03-5272874/9.קטגוריות:מאמרים

סגור לתגובות.