5 דרכים לשים אזיקים בצורה יעילה

14.05.2013

בין אם אתה מאבטח חמוש, שוטר, או שומר ראש, אזיקת עבריינים יכולה להיות פעולה שבשגרה. לדעת כיצד להניח אזיקים בצורה היעילה ביותר יכולה להבטיח הימנעות מפציעות מיותרות, או אף הימלטות של הפושע אותו אזקת.

בני טל - אזיקים

בני טל – אזיקים

1) החזקה נכונה של האזיקים: חלק מהשיעורים אותם מלמדים בחברות אבטחה הם שרצוי לאחוז באזיקים בצורה כזו שתוכלו לאזוק את הפושעים במהירות ויעילות. עליכם להיות מסוגלים לשלוף אותם במהירות ולתפעל אותם בצורה כזו שתוכלו לאזוק מבלי שהפושע יברח לכם. הצורה הנוחה ביותר היא לאחסן אותם כך שבעת השליפה, תוכלו לדחוף את הניצרה ולאזוק במהירות.

2) שמירה על איזון: חשוב מאוד לשמור על איזון בעת הנחת האזיקים על החשוד. בניגוד למה שמראים בסדרות ובסרטים, אין כל סיבה נראית לעין להשעין את הפושע על הרצפה. זוהי טעות נפוצה  מאחר והיא מאפשרת לחשוד להשליך את עצמו עליך. חשוב לדרוש מהחשוד לעמוד ישר או שהוא בניגוד אליך יהיה לא מאוזן.

3) החזיקו את ידי החשוד מאחורי הגב: על מנת לאזוק את החשוד בצורה הטובה והיעילה ביותר, חשוב לשמור כי ידיו היו מוצלבות מאחורי הגב. זה ידוע לכל שוטר או מאבטח חמוש. חשוב שהידיים יהיו מוצלבות, ובהתאם למצב הבריאותי של החשוד באותו הרגע, החליטו אם למקם את הידיים מאחורי הגב או מקדימה על הבטן.

4) הנחת אזיקים עם ידיים מופנות קדימה: אפשרות נוספת היא להחזיק את את הידיים מופנות החוצה כאשר האגודלים בשתי הידיים מוצמדות, כך ניתן לתפוס את שתי הידיים ביד אחת ומותיר לנו יד אחת פנויה להחזיק את האזיקים, לתפעל אותם כאשר חור המנעול פונה אלינו.

5) בדיקת חוזק האזיקים: לאחר שהנחתם את האזיקים על הידיים חשוב לוודא כי הם מהודקים היטב, יושבים טוב על היד ולא גורמים לפציעה בפרק כף היד. מומלץ לבצע את הבדיקה הזו אחת לכמה זמן, על מנת לוודא את החוזק.קטגוריות:מאמרים

סגור לתגובות.