6 צעדים להבטחת שלומה של האוכלוסייה המבוגרת

13.06.2013

קשישים רבים חיים לבדם בבית, ובמצב הזה יש לקחת בחשבון כמה צעדים כדי להבטיח את שלומם מפני סכנות ומפני מבקשי רעתם. מדובר בכמה צעדי אבטחה פשוטים שיעזרו לקשישים לחיות בביטחון.

בני טל - הגנה על אוכלוסייה מבוגרת

בני טל – הגנה על אוכלוסייה מבוגרת

הקשישים מהווים מטרה קלה לפושעים – בין אם מדובר בפורצים לבית, בשודדים באמצע הרחוב או בתוקפים למיניהם. המבוגרים עלולים להיות מטרה להתקפה כשהם הולכים לבד בלילה, כשהם מסתובבים באזור שהם לא מכירים לבדם, כשהם מוציאים כסף מהבנק ובמצבים רבים אחרים.

במקרים שבהם מותקפים קשישים, בדרך כלל אין להם דרך להגיב בשל גילם המבוגר. למרות המצב, על האוכלוסייה המבוגרת לא להסתגר בבית מאחורי דלת נעולה או לפחד מיציאה לחצר. יש דרכים להבטיח לאוכלוסייה המבוגרת חיים בטוחים יותר.

צעדי אבטחה פשוטים למניעת הסכנות

  1. יש לוודא שהמבוגרים נמצאים עם חברים או בני משפחה כאשר הם מבצעים קניות, יוצאים לטיולים ארוכים או אפילו יוצאים החוצה להליכה. גם כלב שמירה עשוי להרתיע פושעים פוטנציאליים.
  2. על המבוגרים לא לצאת מביתם בשעות הלילה, במיוחד אם מדובר ביציאה לבדם. יש להימנע משהייה במקומות מבודדים וריקים מאדם. אם יש צורך בכך, יש לוודא שיש מי שמאבטח אותם, כמו בן משפחה או חבר.

    בני טל - מצלמת אבטחה

    בני טל – מצלמת אבטחה

  3. יש לשקול לשכור את שירותיו של מאבטח אישי בכניסה, למי שהדבר מתאפשר לו, במקרה של מבוגר החי לבדו.
  4. התקינו ציוד אבטחה בביתו של המבוגר. השתמשו במנעולים, באזעקות, במצלמות אבטחה ובעוד עזרי אבטחה, שינסו למנוע מהפושעים לממש את זממם ואף ירתיעו אותם.
  5. על הקשישים לא לתת מידע אישי בטלפון, ולא לרכוש מוצרים בטלפון. יש לבקש מידע דרך הדואר האלקטרוני. מסירת הכתובת לאדם לא נכון עלולה להביא לצרות במקרים קיצוניים.
  6. יש לוודא כי הקשישים מחזיקים בידם טלפון סלולרי כדי שיוכלו לחייג באמצעותו בזמן יציאות מהבית. כמו כן, ודאו כי יהיו להם כל מספרי הטלפון של הקרובים, כדי שיוכלו ליצור איתם קשר במקרה הצורך.

חברת האבטחה BTS נוסדה ב-1981 ע"י אל"מ (מיל.) בני טל, אחד מחלוצי אבטחת האישים במגזר הפרטי. החברה מציעה שירותי אבטחה שונים בארץ ובעולם, ייעוץ ביטחוני לגופים פיננסיים ועוד. ניתן ליצור קשר 24 שעות ביממה בטלפון 03-5272874/9.קטגוריות:מאמרים

סגור לתגובות.