לא נכנעים – לא נרתעים: על הגנה של אנשי עסקים מפני סחיטה באיומים

05.11.2012

רק בשבוע החולף קיבלנו הוכחה נוספת לכך שעבירת הסחיטה באיומים היא אחת מהעבירות הנפוצות ביותר ככל שמדובר בארגוני פשיעה.

אריה אלפרון, שכבר ריצה בעבר שורה של מאסרים בפועל בעוון סחיטה באיומים, הוקלט מאיים על אדם שחייב למכרו סכום של קרוב ל-150 אלף שקלים. בין היתר צוטט אלפרון כאומר: "אולי חמש שנים לא תצא מבית החולים – קנית לעצמך עוד שבוע".

אולם הנסחטים באיומים הם לא רק בין העבריינים אלא גם בין אנשי העסקים, כמו שאפשר ללמוד מהידיעה שהופיעה לפני שבועיים ב- YNET על "טייקון הדלק" שנעצר על ידי המשטרה בחשד שסחט אנשי עסקים.

שיתוף פעולה מלא עם רשויות החוק

ככלל, רשויות החוק אמורות להעניק מענה מקיף לאנשי עסקים שזוכים לשיחות מאיימות מסוג זה. תפקידם של חברי הכנסת הוא לחוקק חוקים שיבטיחו ענישה מרתיעה לעבריינים שנתפסים, כוחות המשטרה אמונים על אכיפת החוק לכידת העברייניים בפועל, ואילו בתי המשפט חייבים להשית על העבריינים עונשים כבדים שירתיעו אותם מלבצע מעשים דומים בעתיד. לכל הגורמים הללו מצטרפים גם אנחנו, חברת האבטחה BTS בבעלותו של אל"מ (במיל), בני טל שמעניקה לכלל לקוחותיה מכלול פתרונות אבטחה – לרבות בתרחישים הסבוכים והבעייתיים ביותר.

חברת האבטחה BTS סקיורטי מנוהלת על ידי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה המחזיקים בלא פחות מ-33 שנות ניסיון של עבודה בשטח. לאורך השנים סיגלנו לעצמנו שורה של שיטות עבודה מוכחות המבטיחות ללקוחותינו הגנה מקיפה מהרגע הראשון ועד למועד הסרת האיום. אנו ערוכים להכנתן של תוכניות מבצעיות שמסייעות בסגירתן של כל הפרצות, כך שכל שנותר לנו לעשות הוא להמתין לשעת מעשה, אשר במהלכה אנו מקליטים ומתעדים את כל הפעילות שלנו, וזאת בצורה שתאפשר למשטרה רק לבצע את המאסרים הנדרשים.
כניעה לסחיטה היא הפתרון הגרוע ביותר.

אנו מבינים היטב שכל אדם אשר נפל קורבן לסחיטה באיומים חושש באופן טבעי לחיי משפחתו ולחייו שלו, ומכאן שלא בהכרח יעלה בידיו לקבל בכל רגע נתון את ההחלטות הנכונות והטובות ביותר – בראש ובראשונה לשלם את סכומי הכסף שדורשים ממנו. מדובר בטעות שאין שניה לה משום שברגע שאתם מעבירים את התשלום הראשון – הרי שגיליתם לעבריינים את חולשתכם וסביר להניח כי באותו הרגע ממש הפכתם את עצמכם למטרה נוחה לעוד עשרות מקרי סחיטה נוספים.

התפקיד שלנו הוא להבהיר לעברייניים שמוטב כי ירימו ידיים ולא ימשיכו לאיים על הלקוח ששכר את שירותנו. על מנת להעביר את המסר בצורה החד-משמעית והברורה ביותר, לא נחשוש מחתירה למגע ומאבטחה אלימה באם יהיה בכך צורך – כל זאת בחירוף נפש למען השמירה על חייו של הלקוח, אך תוך שימוש בכוח סביר המותר במסגרת החוק.

חברת BTS סקיורטי בניהולו של אל"מ (במיל') בני טל ערוכה להעניק ללקוחותיה שירותי אבטחה מקיפים הכוללים בין היתר סקירה של האיומים הרובצים לפתחו, הכנת תכנית מבצעית למיגורם של האיומים הללו וליווי צמוד של הלקוח מהפגישה הראשונה ועד למועד הסרתו של האיום והפיכתו ללא רלוונטי. צרו עמנו קשר עוד היום ונעשה ככל יכולתנו על מנת לאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם ללא חשש.קטגוריות:מאמרים

סגור לתגובות.